Fuzje i przejęcia (M&A)

 

Umiejętnie zaplanowana i przeprowadzona transakcja może skokowo zwiększyć skalę działalności inwestora (kupującego) i otworzyć nowe, ciekawsze perspektywy dalszego rozwoju. Dla sprzedającego stanowi natomiast często ukoronowanie dorobku życia i szansę na realizację innych planów. Fuzje i przejęcia są jednymi z najbardziej złożonych procesów, w których poza czystą merytoryką istotną rolę odgrywają również emocje.

 

Dzięki połączeniu naszych kometencji doradczych w obszarze transakcyjnym z doświadczeniami menedżerskimi po stronie inwestora branżowego i funduszu private equity, posiadamy szersze i bardziej praktyczne spojrzenie na wspierane przez nas transakcje i potrzeby klientów. Dzięki temu potrafimy z większym wyczuciem przeprowadzać naszych klientów przez te trudne procesy.

 

Wspierając właścicieli sprzedawanego przedsiębiorstwa/aktywów docieramy do sprawdzonych inwestorów finansowych oraz branżowych w kraju i za granicą.

 

Doradzając po stronie kupującego - w odróżnieniu od większości doradców, zorientowanych często jedynie na jak najszybsze zamknięcie transakcji – koncentrujemy się na zapewnienieniu klientowi warunków do efektywnego włączenia nabywanego podmiotu w swoje struktury i wygenerowania zakładanych efektów synergii w wyniku zrealizowanej transakcji zakupu.

 

                                                                                                                                                                                                         << wróć

 

 

Zapewniamy naszym klientom wszechstronne wsparcie transakcyjne:

 

  doradztwo po stronie sprzedającego

 

  doradztwo po stronie kupującego

 

  LBO / MBO

 

  prywatyzacje