Mariusz Jabłoński

 

Mariusz Jabłoński posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu w obszarze businessu medycznego. W ramach PAAN CAPITAL w szczególności zarządza praktyką PAAN MEDICAL.

 


Przed dołączeniem do PAAN CAPITAL w ostatnich 5 latach pełnił funkcję Dyrektora Generalnego w Philips Healthcare, odpowiadając za rozwój organizacji oraz sprzedaż produktów medycznych w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Finlandii, Irlandii i na Cyprze. Jednocześnie, jako członek zarządu Philips Polska, współodpowiadał za działalność komercyjną całej firmy w Polsce. Przeprowadził gruntowną i skuteczną restrukturyzację organizacji Philips Healthcare. W efekcie doprowadził do podwojenia udziałów w krajowym rynku sprzętu medycznego, osiągnął rekordowe obroty i udziały rynkowe w Czechach, krajach bałtyckich i w Finlandii oraz znacząco wzmocnił pozycję firmy na Słowacji.

 


Posiada również bogate doświadczenie w branży farmaceutycznej. Piętnastoletni staż pracy w amerykańskim koncernie Eli Lilly związany był z funkcjami zarządczymi w obszarze strategii, sprzedaży i marketingu. W tym okresie odpowiadał między innymi za sprzedaż oraz refundacje oferowanych leków w Polsce, marketing i sprzedaż w Czechach, a w ostatnich 2 latach za rozwój organizacji sprzedażowej w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Turcji. Ma na koncie wiele sukcesów, między innymi wprowadzenie na rynek Prozacu i zbudowanie jego dominującej pozycji w segmencie antydepresantów, wypromowanie Ceclor'u do poziomu najlepiej sprzedającego się antybiotyku oraz Zyprexy, preparatu stosowanego w schizofrenii, do poziomu najlepiej sprzedającego się leku na receptę w Polsce w roku 2004.

 

Ukończył wydział lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie był zatrudniony w pierwszym okresie swojej kariery zawodowej. Biegle posługuje się językiem angielskim. Żonaty, posiada dwie córki – Karolinę i Wiktorię.

 

 

 

 

 

Paweł Kapłon

 

 

 

 

 

 

 

Marcin Mierzwiński

 

 

 

 

 

Mariusz Jabłoński