Marcin Mierzwiński

 

Marcin Mierzwiński posiada 14-letnie doświadczenie w obszarze fuzji i przejęć oraz doradztwa finansowego.

 

W ostatnim czasie pełnił funkcję Dyrektora Inwestycyjnego w funduszu private equity – Innova Capital, zarządzającym portfelem inwestycyjnym o wartości 800 mln euro. Odpowiadał za zarządzanie procesami akwizycyjnymi (negocjacje, koordynacja due diligence, finansowanie, tworzenie strategii i strukturyzacja transakcji) oraz aktywne zarządzanie i rozwój spółek portfelowych (rozwój i realizacja strategii, przeprowadzanie akwizycji, przegląd kluczowych projektów, zatrudnianie menedżerów, organizowanie finansowania oraz raportowanie).

 

Przed dołączeniem do Innova Capital związany był z bankowością inwestycyjną, pracując między innymi w ABN Amro Corporate Finance. W tym czasie uczestniczył w licznych transakcjach, doradzając zarówno po stronie sprzedającego (właściciela sprzedawanego biznesu), jak i kupującego (potencjalnego inwestora).

 

Posiada również wszechstronne doświadczenie doradcze, zdobyte w ramach zespołu Corporate Finance w Ernst & Young Management Consulting Services (później Cap Gemini Ernst & Young). Uczestniczył w kilkudziesięciu projektach z zakresu wdrażania systemów zarządzania wartością przedsiębiorstw, opracowywania i wdrażania strategii, restrukturyzacji finansowej, wycen przedsiębiorstw, due diligence oraz prowadzenia szkoleń z zakresu finansów.

 

Członek Rady Nadzorczej Frisco.pl S.A.

 

Ukończył Prywatną Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Biegle włada językiem angielskim oraz hiszpańskim.

 

 

 

 

Marcin Mierzwiński